CIAS DYNAMIC

CIAS DYNAMIC to nowa rodzina urządzeń przeznaczonych do ochrony rezydencji i obiektów przemysłowych o mniejszym stopniu zagrożenia, która powstała w celu rozszerzenia oferty Spółki CIAS i dostarczenia instalatorom systemów alarmowych kompleksowych rozwiązań ochrony zewnętrznej i wewnętrznej idealnych do instalacji na mniejszych obiektach. Urządzenia te łączą ze sobą wysoką jakość wykonania i skuteczność działania z dostępną ceną.
Do rodziny CIAS DYNAMIC należą urządzenia firmy CIAS oraz precyzyjnie wyselekcjonowane urządzenia innych włoskich producentów:

 

AQUARIUS – czujka dualna (PIR+MW)

AQUARIUS to mała czujka dualna (MW+PIR), kurtynowa występująca w dwóch wersjach XL o zasięgu 12m oraz XS o zasięgu 8m. Czujka jest odporna na warunki zewnętrzne (XL-IP65, XS-IP61) i idealnie nadaje się do ochrony okien, balkonów, drzwi wejściowych itp.
Rozpoznaje próby zamaskowania czujki PIR oraz czujki MW. Możliwe jest ustawienie opcji dzięki, której czujka nie reaguje na obecność małych zwierząt. AQUARIUS ma dwa możliwe ustawienie: kurtynowe lub korytarzowe, a specjalne algorytmy automatycznie optymalizują detekcję w zależności od zmian temperatury otoczenia.

Broszura AQUARIUS

 

LiteFENCE– sensor optyczny do ochrony ogrodzeń.

LiteFENCE to system bardzo prosty w instalacji, przy której nie ma konieczności korzystania z żadnego oprogramowania. Wykorzystuje on technologię opto-mechaniczną, nie wymaga serwisowania i jest bardzo odporny na występowanie fałszywych alarmów. LiteFence to idealne rozwiązanie do ochrony domów i rezydencji.

Instalacja jest szybka i polega na przeplataniu plastikowego światłowodu przez siatkę i przymocowaniu go do ogrodzenia przy pomocy jednej opaski zaciskowej w połowie odległości między słupkami. Kabel przymocowywany jest do słupków ogrodzenia, co mniej więcej 10 metrów, przy pomocy specjalnego uchwytu.

Uchwyt składa się z dwóch części: klamry, o którą zaczepia się światłowód i cylindra, którego przykręca się do słupka.

Podczas próby wspinania się ogrodzenie ulega deformacji i powoduje wygięcie się plastikowego światłowodu, co wywołuje alarm. Wiatr, deszcz czy śnieg nie wyginają ogrodzenia, nie powodując tym samym wystąpienia fałszywych alarmów.

System działa prawidłowo nawet wtedy, gdy ogrodzenie nie jest sztywne i napięte.

W przypadku zastosowania większej ilości sterowników możliwe jest podzielenie chronionego obszaru na strefy.

Borszura LiteFENCE

 

LiteCOPPER – ochrona kanalizacji kablowej oraz studzienek kanalizacyjnych.

Plastikowy światłowód po wygięciu go przewodzi mniej światła, niż gdy jest wyprostowany, wyginanie go powoduje mierzalne zmiany przewodnictwa wiązki światła, i na tej zależności opiera się zasada działania systemu Luceat.

Odporny na gryzonie, plastikowy światłowód mocowany jest do przewodu miedzianego w kanalizacji kablowej przy pomocy standardowych opasek. Światłowód przymocowany jest również do włazu studzienki przy pomocy specjalnego uchwytu oczkowego.

Czujnik optyczny  LiteCOPPER zasygnalizuje alarm, gdy właz studzienki zostanie podniesiony lub gdy przewód miedziany zostanie poruszony.

LiteCOPPER

 

LiteSUN – ochrona paneli słonecznych

Panele słoneczne połączone są przy użyciu specjalnej łączki, z plastikowym światłowodem, który zaczyna i kończy się w sterowniku. W zależności od wymaganego stopnia ochrony dostępne są dwa rodzaje sterowników LiteSUN i LiteSUN Plus. Pierwszy z nich wykrywa tylko przecinanie światłowodu, a drugi przecinanie i odginanie.

By wywołać alarm, plastikowy światłowód musi zostać odgięty lub przecięty, dlatego też zjawiska atmosferyczne takie jak: deszcz, śnieg, wiatr ,uderzenia gałęzi drzew czy krzaków nie powodują zadziałania systemu.

LiteSUN chroni każdy panel indywidualnie. Instalacja jest bardzo prosta i nie wymaga serwisu. Jedno urządzenie chroni do 500 paneli (100kW).

Broszura LitleSUN

 

VIDA – System CCTV

System VIDA instalowany jest jak typowy przewód miedziany (jeden przewód na każdą kamerę) jak i w równie prosty sposób. Koszt instalacji jest również przybliżony. Plastikowe światłowody eliminują problemy związane z zakłóceniami, separacją oraz przepięciami wywołanymi przez wyładowania atmosferyczne, tak typowe dla kabli koncentrycznych czy UTP.

System VIDA składa się z transmitera, który może być zintegrowany z kamerą Luceat lub połączony z dowolną kamerą; plastikowego światłowodu w wersji standardowej, odpornej na promienie UV lub hybrydowej;  odbiornika, który może być zintegrowany z rejestratorem Luceat, zewnętrzny pojedynczy, zewnętrzny cztero/ośmio/szesnastokanałowy, rackowy.

Wszystkie kamery są kompatybilne z systemem VIDA, ponieważ jest on „transparentny” dla sygnału wideo.

Broszura VIDA

 

Youtube Twitter Facebook
Specjalna, nowa aplikacja CIAS na PC i MAC
CIAS Video Gallery Cias Dynamic

Rejestracja | Zapomniałeś hasła?